Opdrættere

KSS - OPDRÆTTERE


Mentor ordning

I listen over KSS-opdrættere vil der hos nogle stå et lille "M" - rødt hos nogle, blåt hos andre - eller begge dele.

Man kan selvfølgelig ogdå være mentor, selvom man ikke er opdrætter, men "blot" har masser af erfaring.

Det betyder, at denne person vil være nye opdrættere og/eller udstillere behjælpelige.

Det røde M = mentor indenfor opdræt

Det blå M = mentor indenfor udstilling

DKK-uddannede opdrættere


Flere opdrættere har taget opdrætteruddannel-sen og / eller hundeholderuddannelsen. Ved disse vil der stå OP.


For at komme på denne liste skal man være medlem af Klubben for Små Selskabshunde.


Send mail til Lotte Søe med info, hvis du vil på listen

Kennel Büngers Stjerner

OP

Betina Bünger

5000 Odense C

Tlf. 27 52 09 10

Mail: bmbunger@gmail.com

Kennel Calys Gold

OP


Lykke Nilsen

3250 Gilleleje

Tlf. 26 71 23 71

Mail: lykkenilsen@gmail.com

Ingen

Kennel Casa Bichon

OP


Tina Anqvist
4040 Jyllinge

Tlf: 40 60 13 60

Mail: kennel@casabichon.dk

Kennel Danish HavaChoice

OP

M

Lotte Søe

3600 Frederikssund

Tlf: 20 80 24 58

Mail: lotte_soe@hotmail.com

Ingen

Kennel Embracing Hearts

OP


Susanne Rydahl

4684 Holmegaard

Tlf. 21 47 11 52

Mail: srydahl1@gmail.com

Ingen

Kennel Evigglad



Jan Christensen
7700 Thisted

Tlf.: 23 90 56 56 / 23 32 86 33

Mail: jan@kennelevigglads.dk

Kennel Frihedshåbs

Vibeke & Jørgen Petersen

4340 Tølløse

Tlf. 40 16 62 33

Mail: kennel@frihedshaab.dk

Kennel Glerups

OP


Dorthe Glerup Outzen

8960 Randers SØ

Tlf. 24 83 92 62

Mail: outzenrd@city.dk

Ingen

Kennel Goldberg Bears

OP

Lone Goldberg

4050 Skibby

Tlf. 20 46 87 94

Mail: lgoldberg@outlook.dk

Kennel Happy Havanaise

OP

Birte Hoffmeyer

Tlf. 40 44 40 60

Mail: birte.hoffmeyer@gmail.com

Ingen

Kennel Havadog

OP

Jytte Holm

4300 Holbæk

Tlf. 25 14 38 51

Mail: jytte.holm66@gmail.com

Ingen

Kennel Havafun

OP

Betina Falk

4070 Kr. Hyllinge

Tlf. 42 76 39 44

Mail: betina.falk@hotmail.com

Kennel Havana Dreams

OP


Dorthe Glenvad
8920 Randers NV

Tlf: 26 27 66 22

Mail: havanadreams@hotmail.com

Kennel Jabirs

OP


Birte Warming
6715 Esbjerg N

Tlf.: 40 58 68 18

Mail: 

jabirs.havanese@gmail.com

Ingen

Kennel Joya Bella's

OP

Louise Boje Nielsen

9510 Arden

Tlf. 60 56 69 48

Mail: bojenielsen@live.dk

Kennel Kalakyrian

OP

MM

Tina Winkler
4733 Tappernøje

Tlf: 23 60 46 16

Mail: tinakalakyrian@gmail.com

Kennel Lykkehøjen

OP


Annette Raunholdt Fried
3360 Liseleje

Tlf: 22 50 85 21

Mail: hundemor2@hotmail.com

Kennel Miki Nanoq

OP


Anne Mette Christiansen
4100 Ringsted

Telefon: 40 95 10 69

Mail: kennel@mikinanoq.dk

Kennel My Havanese

OP


Marianne Laustsen
4040 Jyllinge

Tlf: 61 79 16 87

Mail: marianne@myhavanese.dk

Kennel Najoli

OP


Christina Schelde Nissen

Ingen

Kennel Nakima

OP

Anni Frederiksen
6818 Årre

Tlf: 21 36 50 49

Mail: nakimas.nakimas@gmail.com

Ingen

Kennel Rubini

OP

M

Susanne & Kaj Rubini

4100 Ringsted

Tlf.: 20 89 57 70

Mail: 

rubini@teliamail.dk

Kennel Small Opals

OP

Helle Bekker
6630 Rødding

Telefon: 24 24 31 32

Mail: mail@butiklunden.dk

Kennel Tracehearts

OP

Bettina Hansen

3200 Helsinge

Tlf. 26 29 68 74

Mail: kennel@tracehearts.dk

Kennel Visabellak

OP

Vivian Kjølholm
3450 Allerød

Tlf: 51 68 05 75

Mail: kennel@visabellak.dk

Kennel Wilbestar's

OP

M

Sara Tarp

3000 Helsingør

Tlf. : 24 65 46 26

Mail: saratarp@hotmail.com

Ingen

Har ikke kennelmærke

OP

Mariann Thorup Nielsen

8800 Viborg

Tlf. 21 70 99 01

Mail: 

mariann_thorup6@hotmail.com

Ingen

Har ikke kennelmærke

OP

Marianne Paich

6560 Sommersted

Tlf 60 48 30 81


Ingen







Mentorer, som ikke er opdrættere

Terese Bjerregaard

OP

M

2770 Kastrup

Tlf. 23 71 17 73

Mail: terese.bjerregaard@gmail.com